Nenech si ve škole srát na hlavu

Cornelis Corneliszoon van Haarlem: Ixionův pád, 1588

Plivej, škrábej, křič a žer hlínu. Najdi si ochránce. Dělej, co ti řekne. Nehni se od něho. Buzeruj mladší. Mlať je. Přidej se do gangu. Ubližuj, buď agresivní, neboj se. Odři si na kole kolena. Zabíjej leguány. Podpal prales. Pochčij postel hlídačovi na stavbě. Rozbij okna sousedovi. Seřezej klackem toulavého psa. Propíchni gumy autům na parkovišti. Tahej z matky peníze. Když ti je nedá, šlohni jí je z kabelky. Pochlub se kámošům, cos udělal. Opakuj po mně: „Všichni chudí jsou sračky, všichni černí jsou sračky.“ Jestli tví příbuzní jsou chudí nebo černí, radši mlč. Nevšímej si jich, kašli na ně. Nauč se lhát. Nakecej rodičům, že tě učitelka šikanuje. Před učitelkou sveď svůj špatný prospěch na matku. Záviď, házej vlastní sračky na druhé. Nic neřeš. Šikanuj blbečky. Vyvolávej rvačky. Buď násilník. Choď na karate. Buď in. Pečuj o svůj účes. Ožírej se. Nauč se tancovat. Rozbij hubu hezounkovi na párty.

Ošukej služku. Pochlub se kámošům, cos udělal. V noci tajně odjeď máminým autem. Seber jí prachy a zaplať si šlapky. Kup si drogy. Poděl se o ně. Kraď autorádia a prodávej je. Zvykni na peníze. Nalákej holky na prachy a ošukej je. Rozbij hubu hezounkovi na párty. Začni si s holkou ze svojí vrstvy, i když bude hnusná. Pořádně si sáhni. Když to půjde, ošukej ji. Pochlub se kámošům, cos udělal, i když jsi to neudělal. Nech si od rodičů koupit nové auto. Odkopni tu ošklivou holku. Jeď do hlavního města a studuj školu, co ti vybere táta. Tahej z něj tolik peněz, co můžeš. Moc se neuč. Ožírej se. Kuř a šňupej všecko, co ti přijde pod ruku. Spi s každou, která se naskytne. Dávej na vědomí, že máš prachy. Rozbij hubu hezounkovi na párty. Využívej lidi. Šikanuj blbečky.

Uč se od svého otce. Víc si všímej strýce, co pracuje pro vládu. Najdi si bohatou holku. Poslouchej matku, ví, co je pro tebe dobré. Dostuduj.

Zapomeň na rvačky. Přestaň mlátit do aut. Nejeď tak moc v drogách. Uhlazuj si vlasy. Nos kravatu. Vezmi práci, co ti dohodí strejda. Najdi si ochránce. Dělej, co ti řekne. Nehni se od něho. Pořád buzeruj mladší. Mlať je. Vstup do gangu. Ubližuj, buď agresivní, neboj se. Kup si pořádnou káru. Jdi po rychlém zisku. Seznamuj se s lidmi z vlády. Získej státní zakázku. Tahej za nitky, neztrácej čas. Ožeň se. Vytřískej z rodičů tvé ženy skvělý byt. Rozjeď firmu. Půjčuj si v bance. Podplácej, kde to bude zapotřebí. Vytuneluj firmu. Kup si velký barák.

Rozmnož se. Otevři obchod s motorkami. Vyper prachy z drog. Kup si auto z dovozu. Otvírej si účty v zahraničí. Najdi si milenku. Postav obchoďák. Vyper prachy z drog. Začni podnikat v timesharingu.

Vyper prachy z drog. Vykašli se na rozjeté projekty. Vytuneluj firmu.

Vrať se ke kokainu. Zdrhni od ženy s tou modelkou. Najmi si luxusní apartmán. Ožírej se. Každou noc choď pařit. Rozhádej se s dětmi. Omez jim peníze.

Otevři si restauraci. Flákej to. Zkrachuj. Najdi si jiné kšefty. Sleduj, jak tě kámoši házejí přes palubu. Vyhrožuj jim, urážej je, nadávej jim. Prodej káru z dovozu.

Šňupej, co se do tebe vejde. Přestaň posílat dětem peníze. Utrať všecko, co ti zbývá. Přečerpej kreditky. Půjčuj si prachy. Prodej zlaté hodinky. Koukej na porno, když už si nemůžeš zaplatit děvky. Nech se zaměstnat. Flákej práci. Přijmi podmínky výpovědi. Dostaň se na mizinu. Onemocni. Zapomeň na rodinu, stejně tě nemají rádi. Chcípni sám, ale už chcípni, vypršel ti čas.

Armando Luigi Castañeda pochází z Venezuely, momentálně žije v Paříži, je držitelem literární ceny Miguela Ramóna Utrery.