Zbláznil se Sobotka?

Místo, aby premiér odvolal Babiše, chce podat demisi celé vlády! Chystá se nový únor 1948? Před klíčovými volbami tak Sobotka předá veškeré otěže do rukou prezidenta Zemana! To není nic jiného, než sebevražda. Bohužel ne jen pro sociální demokracii. To není jen hloupost a naivita, to je politický zločin.

P. S. Vsadím se o láhev dobrého vína či rovnou o dvě s Josefem Mlejnkem juniorem, alias Mátohou, který vystudoval politologii a tuhle astrologii, která má sama sebe za vědu, učí na universitě, že Zeman přijme demisi, ale jen za osobu Sobotky a vládu jako takovou, u Peruna, nechá dál.

P.P.S. A kdo pak bude ministr financí ČR za Agrofert? Faltýnek, nebo Janeček z FÚ…

 

Bude sázka nebo nebude? Opověď Josefa Mlejnka jr.
Astrologii jsem tuhle studoval v hospodě tak půl hodiny, za víc to nestojí. Politologii, v hospodě i jinde, podstatně déle. Takže vím, že demise premiéra je zároveň demisí celé vlády. Čili se bohužel není o co sázet. Sázka by mohla být o to, jak dlouho ještě vydrží Sobotka v čele ČSSD. Víc jak týden bych mu nedával.
JM
To je ovšem, Pepo, právě to, z čeho si dělám legraci – samozřejmě na tvý triko: na jedné straně politologická studia, která ví, co je správné, a na straně druhé (jistě dosti otřesná) politická realita, v tomto případě takřka bezbřehá kreativita pana prezidenta, který už kdysi prohlásil, že ústavní zvyklosti považuje za „idiotské“. Podle informací Práva z dnešního vydání je prezident připraven přijmout demisi, ale pouze jen samotného premiéra, k čemuž má „vlastní“ právní analýzu. Takže je o co se sázet!
PP
P.S. A napsali jsme to dřív než Právo, který má k ruce desítky placených čmuchalů. Stačí jen popatřit na Gesicht pana prezidenta.