Čínský virus: vládnou nám hyeny

Na první pohled to vypadá, že je vláda jen zmatená z bezprecedentní situace současné koronavirové pandemie, kdy kulisy padnou a moc se ukáže v plné nahotě, což nebývá zrovna estetická podívaná, natož etická.

Ilustrace Petr Horčička

Tak třeba vláda vydá nařízení, že v době od 7 do 9h mohou nakupovat jenom důchodci. Něco podobného může napadnout skutečně jenom idiota, který nikdy nechodil do zaměstnání a netuší, že mnoho lidí si potřebuje nakoupit právě ráno, než jde do práce, zatímco pensistům je to jaksi jedno. Nebo třeba ode dneška mohou otevřít další malé krámky a servisy – panebože, proč se tedy zavíraly, když je situace dnes horší, než byla před týdnem?

Zdánlivě nejtragikomičtější byl ovšem vládní tanec kolem roušek, které byly, nebyly, byly, nebyly… První, co by člověka napadlo, kdyby řídil desetimilionovou zemi se staletou tradicí průmyslové výroby, že svolám krizový štáb – s vývojáři, vědci, podnikateli, výrobci nanotechnologií, zdravotních potřeb…, udělám z toho prioritu, uvolním pro to finanční prostředky a budu se snažit v co nejkratší době zajistit pro společnost ochranné pomůcky z domácích zdrojů. Vláda neudělala v tomhle ohledu nic. Pokud někdo s podobnými nápadem přišel, byla to iniciativa zvenčí – firem, vysokých škol, vědeckých pracovišť včetně hereček, které se místo zrušených představení rozhodly zaskočit za vládu a šít roušky samy.

Vláda v tomto ohledu nejenže selhala, ale sama těmto iniciativám navíc házela klacky pod nohy: místo všestranné pomoci poslala vláda do českých firem prodávajících respirátory z nanovláken kontrolu z finančního úřadu! Že by chtěl někdo na celé věci vydělávat? Že by Babiš? Vláda týdny odmítala vydat povolení testovat na koronavir laboratořím, které sice neměly patřičný certifikát, ale byly často vybaveny lépe než ty, které ho měly a hlavně měly vazby na Babišův zdravotnický byznys. Že by byl takového hyenismu premiér schopen? Psychopatické osobnosti podobné jednání za problematické nemají, stejně jako to, že místo sebe vydají k trestnímu stíhání vlastní děti. Naopak se diví, že se někdo diví.

V tomto případě ale nejde jen o domácí byznys, který je přece jen omezený, ale o byznys, ve kterém lítají stamiliardy, a který prezentuje Petr Kellner, který zbohatl na lichvě, když drahé peníze půjčoval nuzným sociálním třídám na elektronické spotřebiče a podobné životně důležité věci. Pomohl tak „vyrobit“ milion lidí v exekuci, kteří dnes volí Okamuru a komunisty. Teď Čechům zase laskavě nakoupil roušky, tak si ho možná zvolí za prezidenta – respektive ne jeho, ale toho, koho jim Kellner vybere, po Zemanovi.

Místo, aby oslovila a zainteresovala na výrobě roušek domácí firmy, obrátila se vláda Andreje Babiše na Peking, jako kdyby to byla centrální moc a Praha byla čínská provincie. Předseda ČSSD Hamáček, toho času ministr vnitra, navazuje na svého předchůdce neblahé paměti Fierlingera, využil svých nadstandardních vztahů s čínskými komunisty a ve spolupráci s hradní ekipou dohodl záchranu České republiky (poté co padla třetí říše a rozpadl se Sovětský svaz) skrze maoistickou Čínu. (Aby nedošlo k mýlce, v tomto případě nejde o neschopnost, ale naopak o schopnost všeho – tedy podřídit cokoli soukromému či stranickému byznysu nebo zájmu, které stojí nejen nad zájmy České republiky, ale i nad životy jejích občanů.)

Zeman, Hamáček, Babiš unisono vydávají dohodnuté čínské roušky za pomoc Čínské lidové republiky České republice, která sice není lidová, ale má svých dolních deset milionů a hlavně má – díky Zemanovu krtečkovi a spol. – s Pekingem nadstandardní vztahy (slíbené stamiliardové investice se sice smrskly na desetinu, ale nejde o ČR, ale o Agrofert, Hrad, nebo ČSSD, a ty všechny jsou skromné).

Není divu, že čínská pomoc není pomoc obyčejná, ale je to pomoc bratská. Zatímco ČR poslala do Číny několik tun zdravotnického materiálu gratis jako humanitární gesto, Číňan si za své předražené a nekvalitní roušky nechá platit miliardy. Přesně tak bratrsky to fungovalo mezi Prahou a Moskvou v dobách RVHP, kdy Kreml pomáhal svým satelitům osvědčeným lékařským postupem, tedy pouštěním žilou. Servilita je vždycky velmi drahá záležitost, a za nechutnou servilitu je navíc tučný příplatek. Když jde ale o soukromý či stranický byznys, musejí jít všechny ohledy stranou – natož nějaká hrdost, či sebeúcta, o suverenitě ani nemluvě.

Nedůvěryhodní občané si nekoupí letenku do první třídy ani jízdenku do lůžkového vlaku, žádná cestovní kancelář jim neprodá zájezd. Photo by chrisjohnbeckett on Foter.com / CC BY-NC-ND

Tak si tu pomoc zrekapitulujme:

Epidemii Sars pomohly v roce 2002 na svět otřesné hygienické podmínky na čínských tržištích. Pekingská vláda to „vyřešila“ tak, že za zdroj nákazy označila novináře, kteří na problém upozorňovali – podle osvědčeného bolševického propagandistického hesla: když se o problému nepíše, tak neexistuje. A obráceně.

Stejný postup čínští komunisté zvolili i na počátku současné pandemie, která se rovněž vylíhla ze zvířecích praktik čínských trhovců. Čínští lékaři varovali před novým virem už na začátku prosince loňského roku. Peking věc „řešil“ tak, že informace tajil a lékařům vyhrožoval – nutil je podepsat prohlášení, že informace o novém koronaviru, které mezitím unikly, byly falešné a že jsou si vědomi, co by je čekalo, kdyby informace nadále šířili.

Celé dva měsíce, kdy čínský režim problém zamlčoval, byl čas na to, jak epidemii výrazně omezit, varovat svět a připravit jej na možnou pandemii. Neomaoistům, kteří jsou v Pekingu u moci, ale nejde o lidské životy, v minulém století jich ostatně zahubili desítky milionů – jediné, co je důležité, je systém. A že zatajováním informací zkorumpovaný, intrikánský a tajnůstkářský čínský režim ohrozil celý svět? Tím líp! Jen dál to posílí čínský vliv kolem dokola zeměkoule. Kdyby to šlo, mělo by být za zločin obecného ohrožení planetárního rozsahu pohnáno k odpovědnosti, postaveno před světový soud celé současné čínské vedení.

A česká vláda? Ta stojí v předklonu s čepicí v ruce před drzým čínským podúředníkem ve funkci zdejšího velvyslance, který ji plísní jako školáka, co se při převýchově nepatřičně zavrtěl. Jistě, celý Západ leze Pekingu kamsi, ale v Česku má servilita přece jen slavnou dvousetletou tradici, vezmeme-li to od národního obrození. Tehdy to bylo takový středoevropský kafíčko – s nacisty a komunisty to už bylo kafe. A co, do třetice všeho dobrého, to zkusit s maoisty?

Poté, co vyšel najevo rozsah epidemie v Číně, státy a firmy z celého světa tam poslaly desítky milionů zdravotních roušek a masek humanitární pomoci navzdory tomu, jaký tam je režim. Když se situace obrátila, čínská vláda, která je předním světovým výrobcem zdravotnických potřeb, začala západním státům roušky prodávat a zároveň je i vydírat – rozdělovat je na ty zlé, kterým se nic nedá, nebo jen tak aby se neřeklo, a ty hodné, jako je Česká republika, které dáme víc – když tedy bude hodná. A to Česká republika v podání Babiše a Zemana zase jo.

Když přiletěly první roušky z Číny, nastoupila vláda na letištní plochu, jako kdyby se sám Leonid vydal ze záhrobí na inspekční cestu po kremelských regionech, obhlédnout místní satrapy. Člověku se z toho chce fakt zvracet, a na prvním místě z Hamáčka, který to „vše zařídil“ – to ti lidé, nemají sebeúctu? Proč tedy tuhle zemi reprezentují, proč se nevěnují kosteleckým uzeninám, jejichž kvalita je mizerná, nebo popíjení Becherovky!

Aby to celé podtrhla, chce Babišova vláda, která zavřela kvůli nákaze malé krámky, uvolnit cestování do miliardové Číny, kde epidemie vznikla a kde regionální straničtí bossové nedělají nic jiného, než že falšují všechna data, protože komunistický byznys musí jet, ať se děje, co se děje.

Systémová korupce a čínská stranicko-armádní podnikatelská mafie je skoro to nejzdravější, co v současném čínském systému existuje – má totiž ještě lidské rozměry. To, co se děje v Číně, ale nezadržitelně začíná připomínat Maovu „kulturní revoluci“, nejperverznější režim lidských dějin– statisíce lidí jsou opět podrobovány převýchově, v koncentračních táborech, které čínští bolševici označují za „vzdělávací střediska“, je jim od rána do večera vymýván mozek a nedobrovolní „studenti“ jsou pořád dokola nuceni biflovat se stupidní komunistické říkanky, stejně jako za dob Velkého kormidelníka režim organizuje „výchovné“ kampaně proti západním vlivům. Za této situace je smrtelně nebezpečné už jenom to, že v Číně se vyrábí 80% všech léků. Pokud nezačneme s veškerou vážností a odpovědností pracovat na své vlastní bezpečnosti, zaskočí za koronavirus velmi brzy a stejně vražedně čínští maoisté. Na Havelském trhu v Praze se budou prodávat netopýři, hadi nebo potkani, živý s mrtvými, k tomu výkaly a mouchy. Třeba si časem zvykneme.