Návrat k feudalismu

Dnes vychází tištěný Babylon č. 2.XXVII

Vážení čtenáři, před třicet lety vyšel Manifest Českých dětí, ve kterém jsme vyhlásili obnovu českého království, načež nás kubánská tisková agentura Prensa Latina obvinila, že chceme návrat k monarchii – proboha, k čemu jinému!? – a Rudé právo napsalo, že jsme nejen proti zřízení (jeho), ale proti republice vůbec. To je snad nad slunce jasnější! K tomu viz str. 2. Na straně 4 jsme pak přetiskli anketu mezi členy Českých dětí, které Manifest mj. přečetly na audienci kardinálovi Tomáškovi, který si zprvu myslel, že jde o království Boží a zbledl, až když došlo na církevní restituce…

Foto Petr Horčička

Restituce sice proběhly, ale to, co se vrátilo, se zase hned začalo rozkrádat. O tom, jak ministerstvo kultury na ukradené památky kašle, je rozhovor s restaurátorem Pavlem Blattným.

Pepa Mlejnek na straně tři píše o tuzemské protiněmecké hysterii, respektive hysterii proti kancléřce Angele Merkelové, která je jedna z mála slušných a konsistentních evropských státníků – hysterii, která je ovšem živena z Moskvy. Současné Německo je přitom po všech stránkách prvořadým a nefalšovaným politickým a hospodářským partnerem Česka, jehož politická reprezentace nám je (byla) nakloněna. S nacionalizací Evropy, kterou tak fedrují nejrůznějších druhy tuzemských magorů, kteří vůbec nechápou, o co jde, může být během chvíle všechno jinak: Evropská unie se rozpadne a české země se vrátí do pozice, kde budou znovu bojovat o svou holou existenci mezi Německem a Ruskem.

Debila, ne jen v hospodě, ale stejně tak i na universitách, ovšem nepoučíš. Pod Mlejnkem píše Petr Mach o tom, jak se západní university stávají jakýmisi mešitami islamismu – tedy propagátory čínského komunistického „konfuciánství“. O tom, jak si Západ zcela mylně vykládá čínské reformy jako snad cestu ke kapitalismu, ačkoli to je zcela obráceně: svět má pod patronací a vedením Číny nastoupit cestu ke komunismu, respektive k maoismu, ergo rudému fašismu asijského střihu jsme hovořili se sinologem Martinem Hálou. V rámci programu „čínského příběhu“ – … kuš! k tomu Peking využívá nejrůznější druhy idiotů na Západě, jejichž protagonistou u nás není jen Tvrdík, ale stejně tak i kongeniální inženýr Zahradil, nebo expremiér Nečas, který potopil svou vládu (a spolu s ní i ČR) svou milostnou avantýrou, kterou myslel smrtelně vážně, což bylo ovšem na něm nejsympatičtější.

Na straně IV. a V. přílohy pak najdete texty čínského básníka a hudebníka Liao I-wu, který za báseň Krveprolití o masakru na náměstí Nebeského míru strávil roky v čínském vězení, kde ho komunistické svině mučily tak, že se několikrát pokusil o sebevraždu – včetně záznamu rozhovoru, který vedl s básnířkou Liou Sia, kterou čínské úřady drží už osm let v domácím vězení, zatímco jejího manžela básníka a nobelistu Liou Siao-po nechaly chcípnout ve vězení.

Čínský systém, pro který život jedince neznamená nic a zdárné fungování totalitního mraveniště všechno, je čirý, bezbřehý hnus, stejně jako česko-čínská etc. spolupráce.

V příloze najdete „sociální“ povídku severočeského zakladatele Patafyzického colegia v Teplicích básníka a spisovatele Edy Vacka, který nemusel v patafyzice vůbec nic vymýšlet – bolševik, jeho systém, zaměstnání, bydlení, správa věcí veřejných atd. atp. to zařídil všechno sám.

Na závěr se pak můžete podívat na Poetický večer Babylonu u Budyho: Ze středy do čtvrtka / hlava se poplete, / zmastím se zase jak / od čtvrtky kuřete…

Byla to fakt prča: pátek – Babylonů svátek…

Příště se sejdeme – Češi z království proti Čechům z republiky – zase po prázdninách. Základem jakéhokoli smysluplné existence je nikdy nevyhrát!

x x x

Babylon najdete na tradičních místech, mj. v Národní knihovně v Klementinu, v knihkupectví Ostrov v Ostrovní ul., v Literární kavárně v Řetězové, v kavárně Mlýn na Kampě nebo Jericho v Opatovické ul. … (Na Vysoké školy bude Babylon distribuován až po prázdninách.)

Nejjistější způsob, jak si tištěný Babylon zajistit, je

předplatné