V Ostravě útočil Ras-Putin

V dnešním zrychleném mediálním světě není ničím zvláštním, když výrazná, nejlépe emotivně vyhrocená, událost vzápětí vygeneruje řadu spikleneckých teorií. Zájem o tajuplné konspirace lze vysvětlit mnoha společenskými, komerčními, psychologickými i politickými motivy a lze u nich mapovat různé tematické okruhy. Pro mnoho čtenářů jde o zábavné hlubiny psyché i okrajových médií. Můžeme se ovšem zamýšlet také nad jejich manipulativní funkcí. Proputinský web Aeronet otevřeně propaguje kremelskou politiku a přebírá mnoho svých článků z ruských médií. Tento obskurní web se svou utajenou základnou, neznámými sponzory a anonymními pisateli je pro čtenáře jistého ražení patrně atraktivní, jeho čtenost se pohybuje nad milión návštěv za měsíc.

Ras-Putin nezemřel, škrtl ze svého jména první slabiku a vládne Rusku, Photo CC BY

Skrytí autoři píšící pod nicky Pozorovatelka nebo šéfredaktor VK poměrně často tlačí protižidovské argumenty na podporu velmi podivných a překombinovaných nápadů. A jak se dalo čekat, jen několik hodin po tragickém útoku ve Fakultní nemocnici v Ostravě přispěchal tajuplný VK s řetězcem spikleneckých bludů a manipulací. Nejprve sugestivními otázkami zpochybňuje oficiální verzi tragédie, průběh střelby i výpovědi zúčastněných policistů a svědků, pak nabízí své alternativní pravdy (lži).

Konspirační běhavka začíná být zajímavá v momentě, kdy autor nečekaně zaútočí na Miloše Zemana, jinak známého svou oddanou příchylností k Rusku. Nechci vymýšlet vlastní spiklenecké soudy, ale VK dává najevo, že stárnoucí Zeman již není pro Putina spolehlivý a perspektivní. Svou úvahu VK startuje skandálním odhalením: „… co když je za utajováním skutečného motivu střelce skutečnost, že v nemocnici je zaměstnán MUDr. David Zeman, syn prezidenta Miloše Zemana?“ Jde však jen o zahřívací kolečko, šéfredaktor Aeronetu se rozjíždí podle známého mustru: „Ostrava je městem Rothschildů a útok na nemocnici, ve které pracuje syn chasidského prezidenta, který od šéfa Světového židovského kongresu převaz titul Ochránce světla, otevírá úplně nové souvislosti…“

A pak se již jede podle not Protokolů siónských mudrců, do dehonestace je ještě třeba zapojit nenáviděného mediálního magnáta: „Ostrava je průmyslové město, které je propojeno na Rothschildovu rodinu. Jak jsme odhalili v našem článku v roce 2017, bývalý redaktor časopisu Týden pátral po propojení Rothschildů na Zdeňka Bakalu a není tajemstvím, že celá kauza OKD a ta neuvěřitelná neochota českých úřadů a české moci stíhat Zdeňka Bakalu za vytunelování OKD spočívá v tom, že Zdeněk Bakala je pouze bílý kůň, který spravuje majetky a peníze svých příbuzných, Rothschildovy rodiny. Takže proto si nikdo v ČR nedovolí stíhat Zdeňka Bakalu a ten si spokojeně žije ve vile na břehu Ženevského jezera a vysmívá se české parlamentní vyšetřovací komisi k OKD. Původním majitelem Vítkovických železáren byl totiž Salamon Mayer Rothschild.“

Proruské weby pracují se jménem Rothschild poměrně často, je to pro jistý druh fanatiků spolehlivý startovní výstřel stejně jako Soros. Aby i pomalejší čtenář pochopil, o co ve skutečnosti v Ostravě jde a kdo je hlavním viníkem tragédie, obvinění je třeba upřesnit: „Stopy vedou k rodině Rothschildů a válce mezi židy a Židy. Komitét bezpečáků Světového židovského kongresu přijel před měsícem narychlo varovat ministra vnitra, že se v ČR chystá útok na měkký cíl v oblasti zdravotnictví, ale nevěděli, ve které nemocnici? A proto měli včera některé nemocnice v ČR protiteroristické cvičení? Přesně ten samý Salamon, o kterém píši v souvislosti o Adolfu Hitlerovi a jeho rodovém původu v mé nové knize.“ Zde si autor pamfletu dělá reklamu, snad rozbor jeho rozkošného dílka odhalí další zákruty konspirátorovy jiskřivé mysli.

Předchozí narážka na Zemanova syna není patrně pouhým nahodilým výstřelkem, jde o cílený atak: „Ostrava je totiž nejen město, ale rovněž i sionistický symbol. A jaký symbol to vyšle, když ve městě, které ovládal klan Domu Sion, tedy Rothschildova rodina, dojde k masové vraždě v nemocnici, kde pracuje syn chasidského prezidenta, který naopak stojí proti sionistům na straně Domu JHVH a sám o sobě prohlásil, že je Žid? Teprve čas ukáže, jestli nejde o snahu spojit motiv střelce, tedy smrt dítěte, s pomstou nemocnici, ve které pracuje syn prezidenta, který je nositelem pro sionisty skandálního ocenění Ochránce světla. Sionisté tak vyslali brutální vzkaz Pražskému hradu a jeho chasidskému prezidentovi?“ To má Miloš Zeman za svou věrnost Kremlu, udělali z něj chasida.

Narativ o dvou znepřátelených skupinách Židů je již dlouho oblíbený v ruské propagandě, naroubování tohoto nesmyslu na aktuální tragédii je ovšem kreativním přínosem šéfredaktora Aeronetu. Podle provařeného proruského média nešlo samozřejmě o zločin osamělého pomatence, ale o rozsáhlou tajnou operaci: „Takže výstřel a varování ve válce mezi ž a Ž? A snad kvůli obavám a právě kvůli tomu narychlo přijeli před 4 týdny do Prahy zástupci bezpečnostního komitétu Světového židovského kongresu na schůzku s ministrem vnitra, že se očekává úder Domu Sion proti okolí českého prezidenta a v okolí jeho rodiny, který proběhne útokem na měkký cíl, ale nebylo jasné, kde to bude?“

A tak dále, a tak dále. Přirovnávat autory tohoto média k hyenám by bylo banálním klišé. Jejich fascinace krví a smrtí zapadá do profilu jistých webů, nečekáme od nich takový luxus, jakým je pieta a ohledy k pozůstalým. Ovšem zapracovat do krváku Bakalu, prezidenta Zemana, Rothschilda, židovské spiknutí… To vyžaduje vskutku renesanční talent prolhaného šéfa Aeronetu.