Vláda z nás má srandu

„Z Maláčové je mi špatně od žaludku…“ Foto Petr Horčička.

Možnost zaregistrovat se k očkování začala opět se zpožděním, typickým pro byrokraty Hamáčkova typu. A firmy budou mít sice povinnost testovat své zaměstnance, ale pouze jednou týdně. Vzhledem k tomu, že nakazit se člověk může i těsně po testování s negativním výsledkem, třeba v městské dopravě, je testování 1x týdně vlastně k ničemu. Zaměstnanci firem budou i nadále masově šířit covid dál de facto v neztenčené intenzitě. Kdo bude v letošních podzimních volbách volit ANO, ČSSD či KSČM, nemá evidentně rád ani sám sebe.

Slyším-li hovořit ministryni Maláčovou, kterak sociální demokracii jde o lidské zdraví a životy, je mi z ní vážně špatně od žaludku. To bych mohl začít brát vážně až v momentě, kdy by ČSSD odešla z vlády – z té vlády, která na naše zdraví i životy evidentně zvysoka kašle. Nejen Maláčová, ale i ostatní ministři takto žvaní neustále. Ve skutečnosti to jsou jen prázdná slova, ministrům jde hlavně o vlastní koryto.

Dobrým příkladem je v tom dlouhodobé počínání ministra vnitra, které se znovu potvrdilo při spouštění registrace k očkování učitelů a lidí starších 70 let. Zájemci z těchto skupin se měli podle Hamáčka i podle webových stránek jeho resortu registrovat od 1. března. Tak jsem několik minut po půlnoci zkusil zaregistrovat ženu, a neuspěl jsem – systém stále umožňoval registraci pouze lidem nad 80 let. Stejné omezení museli postoupit i učitelé a další pracovníci ve školství.

Pro Hamáčka a jeho carské úředníky začíná den až od začátku pracovní doby, nikoli o půlnoci, jak je v této civilizaci obvyklé po staletí. Byrokratické dušičky Hamáčkova typu si z nás dál dělají srandu: To my jsme tu pro ně, nikoli oni pro nás!

Vláda je dlouho zralá na demisi, protože jako občané ohrožení čínskou chřipkou jsme jí lhostejní. Mnohem více než my jí na srdci leží zisky oligarchů nebo průmyslníků. Nic proti podnikatelům a akcionářům, ale státní ochrana jejich podnikání a jejich faktické zvýhodňování oproti ostatním v této výjimečné situaci ještě více rozevírá sociální nůžky a přitvrzuje negativní emoce, což směřuje k další hluboké společenské krizi.