Bolševik Klaus

Exprezident a bývalý šéf ODS Václav Klaus označil záměr předsedy Senátu jet na obchodní cestu na Tchaj-wan za „za klukovinu nedospělého, nezodpovědného a principy zahraniční politiky nechápajícího politika”. Podle Klause je celá záležitost navýsost politickým tématem. „Kontinentální Čína je největší světová ekonomická velmoc a jakýkoli konflikt s ní je z naší strany hloupostí a provokací. Škodit Číně je hloupostí zbabělou, nikoli hrdinstvím,” dodal Klaus.

Odkdy Klaus nadřazuje politiku nad byznys? Investice Tchaj-wanu v České republice mnohonásobně převyšují investice z Číny – za rok 2017 to bylo 14 x (!) víc. Tchaj-wan je navíc klasická kapitalistická ekonomika, která funguje na universálně platných principech, zatímco v pevninské Číně jsou největší podniky a průmyslová odvětví pod kontrolou komunistické strany a na prvním místě je zájem strany a státu. V zemi, kde neplatí žádné standardy, sociální zabezpečení, ekologická opatření atd. atp. je zahraniční obchod jeden obrovský podvodný dumping, kterému nemůže byznys založený na předem daných pravidlech konkurovat – Čína je jedna obrovská bublina, která dříve nebo později splaskne.

Klaus byl bolševik odjakživa. Ještě týden před sametovou revolucí plácal v rakouské televizi nesmysly jako velmi opatrný reformátor-komunista. Po listopadu pak v bolševickém duchu zavedl systém tzv. bankovního socialismu, který držel nad vodou zastaralé a konkurence neschopné firmy, které mladá ČR zdědila z komunistického Československa i s jejich bolševickými managementy, zatímco investice konkurenceschopného zahraničního byznysu nebo podnikání těch, kteří začínali na zelené louce, byly vždy až na druhém místě.

Klaus je podle mě jeden z největších polistopadových tunelů – vytuneloval konzervativní pravici ve prospěch bolševicko-vekslácké mafie, která po listopadu zúročila své předlistopadové mimotržní vazby a která tady straší dodnes. Václav Klaus vytuneloval i sám sebe – podle mne je ten člověk agent KGB. Ať už je nebo není, vyjde to nastejno – od začátku se tak za všech okolností chová. Jeho afinita s komunistickou Čínou je jen v rámci jeho služebního zařazení.

Třeboň, v baru na náměstí, 2019