Kapek Zeman Kolder Indra

Andrea Mantegna: Allegorie op deugd en ondeugd, 1441 – 1506. Výřez

Pokud jste se v době před listopadem věnovali například vydávání samizdatu, platilo jedno základní pravidlo – neptat se na jméno. Člověk mohl veřejně říkat či psát, co si myslí, nesl si za to vlastní odpovědnost, ale nemohl mluvit o tom, co se dotýkalo jiných lidí. Kdo, co, kdy, kde, jak člověk nesděloval ani svým nejbližším, včetně rodičů, ne snad proto, že by jim nedůvěřoval, ale z principu – z principu nechtěl vědět, u koho se něco váže, tiskne, rozepisuje… a pokud se někdo ptal na podobné technikálie, které ovšem byly důvodem pro zahájení trestního stíhání, byl to buď fízl, nebo blbec, s kterým nebylo radno jakkoli spolupracovat.

V čele České republiky LP 2020 stojí člověk, který žádá po Bezpečnostní informační službě, aby mu sdělila jména lidí, kteří figurují v tajných operacích spojených s Ruskem, čímž by rozkryl karty, paralyzoval BIS a z České republiky by udělal před spojenci předpolí Kremlu – partnera, kterému není možno důvěřovat a cokoli mu svěřit.

Výše uvedené jen podtrhuje skutečnost, že je Zeman ve svém úřadě obklopen skupinou soukromníků s nejasnou minulostí, napojených na Rusko a postrádajících bezpečnostní prověrku, kterým je Zeman zavázán za své zvolení, a také je jimi řízen.

Stařecká pomstychtivost a závislost na alkoholu zřejmě Zemanovi už zcela zatemnily mozek. Má za to, že on je tím hybatelem, který všem posměváčkům – a na prvním místě „pražské kavárně“ – ukáže: na just bude dělat vše obráceně. Ve skutečnosti je Zeman pouze loutkou v rukách gangu, který ho obklopil, zprivatizoval si Hrad včetně prezidenta, kterého využívá ke svým zločineckým zájmům v souladu s kremelskou věrchuškou. Na konci své životní dráhy klesl Miloš Zeman na rovinu Koldera, Kapka, Indry… – toho nejodpudivějšího, co se kdy v této zemi zrodilo. Na pražském hradě sedí vlastizrádce.