Kdo zabil Kuberu

Foto Petr Horčička.

Po čtyřech měsících (!) konečně dostala rodina zemřelého senátora Jaroslava Kubery pitevní zprávu o jeho náhlé smrti v lednu tohoto roku. Potvrdila to, co se tušilo – senátor zemřel na infarkt. Stalo se tak 20. ledna tohoto roku pár dní poté, co se Kubera setkal na Pražském hradě s prezidentem Milošem Zemanem, který se mu snažil nevybíravým způsobem „rozmluvit“ cestu na Tchaj-wan, přičemž měl předsedu Senátu, když odcházel, praštit holí přes hlavu – prý „přátelsky“, jak o tom referoval Kubera, který byl pověstný svou pozitivní letorou a tím, že dovedl všechny konflikty převést do kamarádské roviny.

Na Kuberu v tomto ohledu tlačil i čínský velvyslanec, přičemž Kubera via Hrad dostal výhružný dopis z čínské ambasády, že jestli cestu na Tchaj-wan uskuteční, bude to mít pro Českou republiku i pro něj osobně vážné důsledky. Na to vyšlo najevo, že dopis si podle všeho u čínské strany objednal Hrad, konkrétně prezidentův kancléř Mynář.

Paní Kuberová v rozhovoru pro Seznam.cz uvedla, že když dopis, který našla v manželově aktovce, otevřela, měla z něj hrůzu: „Když jsem si uvědomila, do čeho se to řítíme, měla jsem šílený pocit. Bála jsem se o rodinu, bála jsem se o děti, nebylo to hezké.“ Na otázku, zda se nějak manžel změnil před svou smrtí, odpověděla: „Manžel vždycky dělal legraci. Všichni vědí, že byl veselé povahy a hodně mluvil. Teď byl ale pořád zticha, a když jsem se zeptala, jaký má problém, tak mi nic nechtěl říct. Říkal, že všechno je v normálu, ale viděla jsem, že nebylo. Bylo mu špatně, nemohl spát a bylo vidět, že je prostě úplně jiný než celá léta, co jsme spolu byli.“

Podle Kuberova ošetřujícího lékaře byl senátor – navzdory prokouřeným plícím – zdravý. K celé věci lékař uvedl, že nepochybuje o tom, že „infarkt byl vyústěním toho šíleného psychického tlaku, kterému byl vystaven“.

Hradní klika uštve k smrti druhého muže ve státě – se svými soukromými kšeftíky, ke kterým zcela bez skrupulí zneužívá nejvyšší úřad této země, jde už i přes mrtvoly, a v téhle zemi se nic neděje! Co Kuberova ODS? Co opozice? Co novináři? Co veřejné mínění? Copak se už všichni v téhle zemi zbláznili – už je všem úplně všechno jedno?

Minulé úterý se Kuberův nástupce v čele Senátu Miloš Vystrčil sešel s prezidentem Zemanem, aby s ním hovořil o původu výhružného dopisu, který dostal Kubera přes Hrad z čínské ambasády. Po jednání Vystrčil uvedl, že se v pohledu na závažnost dopisu s prezidentem neshodli. Tečka.

Hrad vyhrožuje s pomocí úředníků protototalitního státu demokraticky zvoleným ústavním činitelů vlastní země. Je Česká republika ještě stát, který se řídí podle předem daných vlastních pravidel, nebo už je to jen zcela nesvéprávný shluk lidí ovládaný mezinárodním kriminálním podsvětím, kde pravidla-nepravidla o všem rozhoduje momentálně nejvlivnější gang, tedy Peking a jeho pražská hradní filiálka?