Marťani na Hradě!

Zhruba týden před prvním kolem prezidentské volby přistály v Praze dva létající talíře. Z obou vystoupily bytosti známé, leč už dlouho známé též jako bytosti podivné, a pronesly svá poselství.

První talíř na půdu metropole dosedl nedaleko Palmovky, a jak uvedla zde sídlící TV Prima, poměrně překvapivě se z objektu svižně vyšvihl exprezident Václav Klaus, jenž mj. pronesl: „Prezidentem by měl být někdo, kdo se nějak osvědčil, kdo byl na politické scéně. Když přijde někdo z venku, není možné do ní skočit bez předchozích zkušeností. Většina kandidátů je dnes zvenku a jsou Marťani.“ Odborníci na styk s mimozemskými civilizacemi jeho slova dešifrovali jako vzkaz: „Volte Miloše Zemana.“

Jednota mezi nimi ovšem nepanuje, neboť modrý, nikoliv zelený mužík Klaus též pravil: „Topolánek je nemarťan, prototyp nemarťana.“ Přihlédneme-li i k tomuto signálu, lze Klausův vzkaz převést do češtiny jako: „Volte Zemana, nebo Topolánka, jiného ne.“  Před dávnými léty, když se stal zmíněný Topolánek předsedou ODS, ho sice Klaus označil za „prázdného a falešného“ (podle samotného Klause to byla dokonce vůbec první tzv. esemeska poslaná v České republice), nicméně zájmy jistých galaktických mocností, jichž je VK dle mnohých mluvčím, se mohou pochopitelně měnit.

VK: „Topolánek je nemarťan, prototyp nemarťana.“ Foto Petr Horčička.

Druhý talíř přikroužil po vulgární dráze odněkud z černé díry (v astronomické hantýrce dark pussy) a přistál na prvním nádvoří Pražského hradu. Hlouček zvědavců a turistů očekával nějakou tříokou, čtyřrukou a pětinohou příšeru. Příšery se, po dlouhé prodlevě, než se z vesmírného objektu vůbec někdo vysoukal, sice dočkal, ale měla podobu stávajícího prezidenta Miloše Zemana. Jeho slova zachytila rádiová stanice Frekvence 1: „Já vycházím z toho, že když někdo kandiduje na nejvyšší politickou funkci ve státě, tak by měl být politik. Politika je řemeslo jako každé jiné: jako truhlář, jako zedník, jako instalatér,” pravil prezident s dovětkem, že od truhláře lidé očekávají kvalitní stůl, od instalatéra trubku, která neteče, a od zedníka „komínek, který není nakřivo postavený”.

Je ale tady vůbec někdo takový, kandiduje, kromě Zemana samotného, ještě nějaký politik? Pan prezident dovedl poradit: „Jeden a půl znají řemeslo: to je Mirek Topolánek a – ta půlka – Pavel Fischer. (…) Na druhé straně si u nich zrovna nemyslím, že by to řemeslo ovládali. (…) A tak jsem se rozhodl, že pokud bych neuspěl ve volbách – což se může klidně stát – tak protože nebudu mít koho si vybrat, tak nepůjdu volit.” Vzkaz z hradního vesmíru se však zdá být jasný: „Volte mě, Zemana, nebo, když už tedy náhodou toho Zemana ne, tak možná toho Topolánka.“

O celkové zhodnocení jsme požádali rusko-švédského tzv. poblitologa Fesoje Kenjélma: „Vzkaz voličům, komu mají dát hlas, je celkem zřetelný. Komunitě astronomů, astrologů, odborníků na letectví a kosmonautiku i prostých záhadologů však podle mých informací nedá spát jiný problém. Jak je možné, že se politiky jako profese dovolávají právě ti, kteří ji v kráteru jménem Česká kotlina po listopadu nejvíce, pardon, zkurv…, a proč jako dalšího vhodného člověka uvádějí jméno toho, kdo jim v tom evidentně hodně pomáhal. Podivné bytosti, po nichž tu zůstávají kilometry tekoucích trubek a lesy křivých komínků, radí, aby občané volili buď je, nebo někoho jako jsou ony. Můj předběžný závěr proto zní bohužel tak, že jsme svědky spiknutí přímo galaktických rozměrů.“ O dalším vývoji této podivné kauzy vás budeme neprodleně informovat.