Na viděnou! Demonstrace proti Ondráčkovi

POZOR, ZMĚNA MÍSTA – AKCE SE USKUTEČNÍ V PONDĚLÍ 5. BŘEZNA V DOLNÍ ČÁSTI VÁCLAVSKÉHO NÁMĚSTÍ: OD 17 h TAM BUDE MOŽNO PODEPISOVAT PETIČNÍ ARCHY A V 19h AKCE VYVRCHOLÍ!

Občanská iniciativa pro jasné vyjádření nesouhlasu se zvolením poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka do čela Stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů PSP ČR.


Člověk, který jako příslušník bezpečnostních sborů SNB bil demonstranty při Palachově týdnu v roce 1989 (a ničeho nelituje), by neměl zastávat tak odpovědnou a symbolicky významnou funkci předsedy parlamentního orgánu, kontrolujícího práci bezpečnostních složek.

Jeho zvolení je odstrašujícím pokračováním trendu poslední doby, kdy jsou extremistické názory legitimizovány jako nová společenská norma; trendu, kterému je podle nás na čase se postavit, než bude pozdě. Pokud si to myslíte taky, přijďte prosím vyjádřit svůj nesouhlas připojením podpisu k naší petici za volbu nového předsedy stálé komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (v souladu s § 35 zákona č. 90/1995 Sb., o jednacím řádu Poslanecké sněmovny).

Petiční akce se koná v pondělí 5. března na piazzettě Národního divadla a vyvrcholí v 19:00 pozvednutím petičního archu / listu papíru srolovaného do symbolického bílého (ne)obušku. Chceme tak ukázat posun, jakého česká společnost dosáhla: že 29 let po listopadu 1989 žijeme – a hlavně chceme nadále žít – v politickém systému, který nelegitimizuje usměrňování společnosti obušky a represí, ale naopak lidem umožňuje podepsat se pod své demokratické přesvědčení a ovlivňovat veřejné dění bez použití násilí, silou svého názoru.

Stánky s petičními archy budou na místě k dispozici už od 17:00. Podepsat můžete před i po vyvrcholení akce. Prosíme hlavně, abyste byli na místě pro symbolické pozvednutí „ne-obušků“ v 19:00.

Akce není demonstrací ani manifestací s řečníky, rovněž není organizovaná konkrétní politickou stranou či hnutím; jsme prostě občané, kteří chtějí žít ve státě, za jehož politickou reprezentaci a vztah k vlastní minulosti se netřeba stydět.

Petiční archy budou 7. března (výročí narození TGM) předány Petičnímu výboru PSP ČR.
Těšíme se na viděnou v pondělí! Předem díky za šíření akce mezi vaše známé.

P.S. Všechny účastníky prosíme, aby se zdrželi urážek či výzev k násilí během akce i před ní, např. v diskusi zde v události i jinde na internetu. Nechceme vést debatu na úrovni těch, proti kterým protestujeme, a distancujeme se tudíž od jakýchkoli projevů nesnášenlivosti či agrese.

Kontakty:
Chcete-li pomoci s koordinací petiční akce na místě: oskar.rejchrt@gmail.com
Pro média: kohoutova.luc@gmail.com