Paroubek, král španělský

Přišel mi od kamaráda mail s odkazem na video, které prý musím vidět. Šlo o pět krátkých šotů nazvaných Škola Chuej-CChun-Kung Jiřího Paroubka, kde na titulní straně vedle bývalého předsedy ČSSD v růžové košili, pod kterou se dme panděro velikosti menšího pivního soudku, je vidět obálka knihy Omlazovací cvičení čínských císařů.

 

Samotný titulek vás zprvu donutí poopravit si názor: Paroubek přece jen není takový magor, jak ho člověk má v neblahé paměti, když si dokáže ze sebe dělat tak neuvěřitelnou psinu. Shlédnutí několika úvodních vteřin Paroubkovy „instruktáže“ nás však velmi rychle vyvede z omylu. To není legrace, Paroubek „svá cvičení“ myslí vážně! Nechá se natáčet na kameru listu Aha!, aniž by vůbec reflektoval, že z něj má bulvární deník prču. Vážně rozkládá o tom, jak na něj cvičení blahodárně působí, divákům radí, jak se má správně dělat atd. atp., a pak se dá – skoro neuvěřitelně – v té růžové košili, obtěžkané nadbytečnými kily, do cvičení – kroutí bokem, zdvihá sepjaté dlaně, vzdychá. Fakt síla.

Smích, který z vás nekontrolovatelně vyrazí ven, vám ale ihned zamrzne na tváři. Když si člověk uvědomí, že tenhle člověk byl premiérem tohoto státu, tak se z psiny stane horor: Paroubek v „přímém přenosu“ dokládá psychopatický charakter své osobnosti, která je soustředěna jen na sebe a okolí vůbec nevnímá. To ostatně bylo patrné i během jeho krátkého premiérování i delšího šéfování sociální demokracii.

V poslední době se s Paroubkem roztrhl pytel, dával interview různým médiím, udílel na všechny strany knížecí rady a vzkazoval ČSSD, že bez něj volby nevyhraje. Paroubek je téměř dokonalý typ Popriščina z Gogolových Bláznových zápisků. Ferdinande VII., králi španělský, kdepak jsi? Docela by mě zajímalo, zda novináři, kteří s Paroubkem pořizovali celostránkové rozhovory, to mysleli vážně. Bohužel asi jo, což je možná ještě horší – Paroubek za to totiž evidentně nemůže.