Prokaučovala ČT volební debatu?

Ve čtvrtek večer se uskuteční dva zásadní souboje. První v Bratislavě, na mistrovství světa v hokeji, kde se Česká republika střetně ve čtvrtfinále s Německem. Druhý v České televizi, která na čtvrteční večer naplánovala Debatu o vztahu národní a unijní politiky. Dle anotace by měla proběhnout „poslední předvolební debata předsedů politických stran a hnutí před volbami do Evropského parlamentu z historické budovy Národního muzea. Přímý přenos diskuse o stavu Evropské unie a členství České republiky v ní. Moderuje Světlana Witowská.“

Debata začíná v osm, hokej ve čtvrt na devět. Výsledek duelu je myslím předem jasný. Ne toho v Bratislavě, leč duelu hokej versus debata. A nemá cenu se nad tím pohoršovat. Já se také budu radši dívat na hokej. Postoje předsedů českých politických stran k Evropké unii jsou dlouhodobě známé, a tudíž předvídatelné. Pokud by v Národním muzeu přece jen padlo něco jakkoliv pozoruhodného, bude to ve zpravodajství a profrčí to přes facebook.

Jaký je stav debaty v českém Národním muzeu? Foto: Pixabay

Na celé věci je zajímavý snad jen diletantismus České televize. Program hokejového šampionátu je znám dlouho dopředu. Dlouho dopředu se tak ví, že ve čtvrtek 23. května 2019 proběhnou celkem čtyři čtvrtfinálové zápasy, dva v Bratislavě, dva v Košicích, dva od 16:15, dva od 20:15. Česká republika zatím vždy postoupila alespoň do čtvrtfinále, čili, když si trochu zafandíme, postup mezi nejlepších osm můžeme označit za stoprocentní. A tedy pravděpodobnost, že čeští hokejisté sehrají ve čtvrtek 23. 5. 2019 důležitý zápas od osmi večer, je už hezkých pár měsíců padesátiprocentní.

Ve středu 22. května je na mistrovství volný den, čili nasadit debatu na středu byla tutovka. V ČT ale rádi riskují, vsadili na čtvrtek a… nevyšlo to. Kolik bude dvohodinový přenos stát? Přenos, na který se nikdo nebude dívat. A co na to Andrej Babiš? Vůbec bych se nedivil, kdyby debatu odpískal a odjel do Bratislavy fandit. V červené čepici. Nabrat nějaké body. I když… asi by riskoval vypískání. A takhle je to u nás nejen v politice skoro se vším.