Zrušme parlament, zaveďme triumvirát Berbr, Babiš, Zeman

Nedávná razie na ministerstvu školství mládeže a tělovýchovy a demise ministryně Valachové otevřela nečekané možnosti k řešení vládní krize. Odhlédnuto od nezpůsobilosti prezidenta k výkonu jeho úřadu ten nakonec přece jen přispěje k rozuzlení zašmodrchané situace. Poněvadž víme, že ústavu čte vlastním způsobem a zároveň je jejím jediným správným vykladačem, jmenuje premiérem místopředsedu FAČRu Romana Berbra. Že Sobotka demisi nepodal, přece vůbec nevadí. V ústavě nikde není psáno, že země nemůže mít dva premiéry. A jestli to někdo považoval za samozřejmost, je to jen idiotská ústavní zvyklost.

Přebytek Agrofertu do každé rodiny. Foto Pixabay.

Premiér Berbr ovšem na řízení země nebude mít mnoho času, má plné ruce práce s řízením fotbalové asociace, rozhodčích, předpovídáním výsledků zápasů a udržováním penězovodů do „správných“ klubů a kapes. Nicméně podobně jako ministr Babiš má pro úspěšné zvládnutí funkce ty nejlepší předpoklady, průpravu ve spolupráci s komunistickou Státní bezpečností, což mu mj. zajišťuje i potřebnou profesní a sociální kvalifikaci. Berbrovi zůstane na starost bezproblémové fungování nejoblíbenějšího sportu v ČR, čímž se zajistí jak sociální smír, tak jistá veřejná podpora a last but not least všemu lidu jeho hry. Za provázky bude ovšem tahat ministr Babiš, na kterého zbude vše ostatní.

V prvním kroku vládním nařízením začlení všechny zbývající podniky nad deset zaměstnanců do svého holdingu Agrofert, čímž se zajistí sociální smír a konečně ustanou věčné tahanice o různé dotace. Republika se přejmenuje na Triumvirát holding Agrofert, všichni budeme jejími zaměstnanci a jedním šmahem zlikvidujeme i neoliberální přežitek, riziko nezaměstnanosti. Triumvirát bude doplněn o Miloše Zemana, za prvé protože bude oficiálně jeho zakladatelem (tento den bude novým státním svátkem), za druhé protože umí rusky a učí se čínsky, a za třetí protože k ničemu jinému už ho nepustí. Státní symboly nového Triumvirátu holdingu Agrofert jsou zřejmé (viz logotyp Agrofert doplněné o Zemanovu hůlku a fotbalový míč), zbývá tak vlastně jen hymna. Libreto již prý skládá František Ringo Čech, na hudbu se vypíše konkurs. Vivat Triumviratus holdingus Agrofertos.