Láďa nechce pandafon!

Prosba ohledně zítřejšího pokusu o státní převrat (tzv. Tříkrálového pochodu za monarchii).

Vážení přátelé,

náš tiskový mluvčí Ladislav Čumba provázel předchozí pochody zpravidla vtipným hulákáním do megafonu. Akce ale měla pokaždé stejný průběh: Láďa mašíruje, huláká, lidé se smějí, pak ale dojde na závěrečný večírek spojený s předáváním Ceny Ferdinanda Dobrotivého, konaný zpravidla v nějakém restauračním zařízení. A tam Láďa megafon pokaždé ztratil. Nebo, dle jeho verze, mu byl zákeřně ztracen!

Láďa kdysi míval pěknou sbírku megafonů ze všech koutů světa: obyčejných plastových i z pozlaceného PVC, megafony mahagonové i z teakového dřeva, hezký porculánový megafonek z počátku 19. století i megafon z pozůstalosti samotného Nikoly Tesly, který nejenže přímo hromově hřměl, ale i blesky přitom ze sebe metal! Všechny ale postupně ztratil, respektive mu byly zákeřně poztráceny. Láďova sbírka osiřela.

Zbyl mu už jen jeden, poslední kus. Pěkný, čínský, tzv. pandafon od Huawei. Je s ním ale jedna potíž: Cokoliv se do něj na vstupu zavolá, na výstupu se z něj ozývá pouze a jedině: „Ať tisíce lampionů svítí na hedvábnou stezku, po níž kráčí nerozborné vřelé přátelství čínského a českého lidu, moudře vedeného prezidenty Si Ťin-pchingem a Milošem Zem A-nem!“ A s tím se, jak jistě uznáte, u nás teď státní převrat dělat nedá.

Proto prosíme: Máte-li doma zbytný megafon, buďte tak laskavi a přineste ho v sobotu na Václavské náměstí Láďovi a dejte na něj pozor. Pokud vše dobře dopadne, Láďa se stane tiskovým mluvčím nového pana krále (královským čumbáčkem) a jistě se dovede vhodně odvděčit. Třeba místem v TOKK (Tiskovém odboru Královské kanceláře) nebo i přímluvou za nějaký ten velvyslanecký post (volné jsou ještě KLDR, Venezuela a Slovácko).

Předem moc za Láďu děkujeme, on je bez megafonu jako tělo bez duše!

Konec hlášení.

Láďa na starší fotografii, kdy byl ještě šťastný, poněvadž měl doma až pět megafonů. Foto: Babylon Picture Company.